Baltic Park Stegna zaprasza Państwa do komfortowych, klimatyzowanych apartamentów jedno (2 osoby) lub dwu pokojowych (4 osoby).Apartamenty posiadają pełne wyposażenie, aneks kuchenny, TV,... więcej »

Baltic Park Stegna
Stegna, ul. Lipowa 32,
www.baltic.mierzeja.com

map.jpg

 
 

Stegna położona jest na prastarym bursztynowym szlaku; otoczona wałami Wisły, Szkarpawy  i Morza Bałtyckiego. W tej jednej z największych gmin wiejskich w Polsce zamieszkuje blisko 10 tysięcy mieszkańców. Pierwsza wzmianka historyczna  dotycząca Stegny związana jest z 1432 rokiem. Zatem od bardzo dawna uważana jest za wspaniały region letniskowy oraz wypoczynkowy, a to za sprawą swojego atrakcyjnego położenia. Atrakcyjność tego terenu podkreślają: zdrowe i przepełnione jodem powietrze; czyste plaże z miłym dla stóp piaskiem oraz bezpieczne kąpieliska morskie.

st1.jpgW okresie wakacyjnym Stegna zaprasza wczasowiczów do korzystania z wielu atrakcji  takich jak imprezy kulturalno – rozrywkowe, jakie przygotowywane są specjalnie dla nich przez np. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki, Rekreacji i nie tylko.

Bezpośrednio z piaszczystymi  plażami sąsiaduje pas pięknego mieszanego lasu. Właśnie między dębami, bukami i brzozami znajdują się ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz kwatery prywatne, które są doskonale przygotowane do przyjęcia ok. 15 tysięcy wczasowiczów.

st2.jpgLokalizacja Gminy Stegna oraz jej bogata oferta stanowi wspaniałą perspektywę wypoczynku nie tylko latem, ale również w okresie jesienno - zimowym, bowiem właśnie wtedy, podczas sztormów są najlepsze warunki na poławianie bursztynu na plażach m.in. Mikoszewa czy Jantara. Poławianie tego drogocennego kruszcu, jakim jest bursztyn znajduje coraz więcej zwolenników wśród turystów, którzy pragną zmierzyć się z własnym szczęściem w poszukiwaniach bursztynu. Należy również dodać, iż poławianie bursztynu stało się już coroczną tradycją Gminy Stegna, dowodem na to są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, które odbywają się w Jantarze.

Innymi walorami Gminy Stegna jest bogactwo niepowtarzalnych dróg wodnych: sieci rzek, kanałów oraz zabytkowych mostów. To właśnie w Rybinie znajdują się dwa zabytkowe mosty zwodzone i uważany za jedyny na świecie kolejowy most obrotowy.

 
 
 
 
statystyka

  Projekt, Realizacja, Hosting (c) VI.2009 - Elbląg - Agencja Reklamowa Gabo Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone! 
Strona jest elementem serwisu i oferty sprzedaży apartamentów Baltic Park Stegna